Inhalācijas ar Salbutamolu

Latvijā, izmantojot kompresijas vai membrānas inhalatorus, inhalāciju terapijā plaši tiek pielietots medikaments Salbutamol šķīdums izsmidzināšanai.

Salbutamol šķīdums izsmidzināšanai satur zāles salbutamolu. Tas pieder zāļu grupai, ko sauc par ātras iedarbības bronhodilatatoriem. Ātras iedarbības bronhodilatatori atslābina sīko elpceļu sieniņu muskuļus dažu minūšu laikā, tādējādi:

  • - palīdz atvērt plaušu elpceļus, atvieglojot elpošanu.
  • - palīdz mazināt spiedienu krūškurvī, sēkšanu un klepu.

Salbutamol šķīdumu izsmidzināšanai lieto elpošanas traucējumu ārstēšanai cilvēkiem ar astmu un citām elpceļu slimībām. Parasti šīs zāles lieto cilvēki ar smagu slimību, kad citi ārstēšanas līdzekļi pietiekami nelīdz. Salbutamol šķīdumu izsmidzināšanai lieto arī smagu astmas lēkmju novēršanai.

Salbutamol šķīdums izsmidzināšanai ir paredzēts lietošanai pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem vecumā no 4 līdz 11 gadiem. Par ārstēšanu bērniem līdz 4 gadu vecumam jākonsultējas ar savu ārstu. 

Salbutamol šķīdums izsmidzināšanai jālieto tikai ieelpojot no smidzinātāja. To nedrīkst injicēt vai norīt.

Salbutamol ir recepšu medikaments un to drīkst lietot tikai un vienīgi pēc ārsta norādījumiem un ievērojot lietošanas instrukciju, jo zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.

Ja nepieciešama papildus informācija par Salbutamol šķīdumu izsmidzināšanai lietošanu, tā lietošanas instrukciju Jūs atradīsiet Zāļu valsts aģentūras mājas lapā.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

Salidzini.lv logotips