Krājtelpa

Krājtelpa ir ierīce, kas paredzēta inhalāciju uzlabošanai no dozētajiem spiediena inhalatoriem. Tās pamatā ir plastmasas tvertne, kas savieno mutes dobumu ar dozēto spiediena inhalatoru.
 
Dozētā spiediena inhalatora lielākais trūkums ir ievērojamā aerosola depozīcija mutes un rīkles dobumā, jo aerosols ar spiedienu tiek uzpūsts uz mutes un rīkles dobuma gļotādas, un lielākā daļa medikamentu tālāk nonāk kuņģī, kas nereti rada nevēlamas blakus parādības. Pētījumi rāda, ka mutes un rīkles dobumā no dozētajiem spiediena inhalatoriem nogulsnējas ~ 80% zāļu, bet plaušās nonāk tikai ~ 10%. Krājtelpa novērš zāļu depozīciju mutes un rīkles dobumā, jo aerosols vispirms tiek iepūsts krājtelpā, un tikai pēc tam pacients veic lēnu un dziļu ieelpu no krājtelpas.  Krājtelpa vairākkārt palielina zāļu daudzumu, kas nonāk plaušās un tā rezultātā uzlabojas terapeitiskā iedarbība.
 
Veicot inhalācijas no dozētajiem spiediena inhalatoriem ir svarīgi ievērot arī pareizu inhalācijas tehniku: „Vispirms jāveic dziļa izelpa, jāpaņem iemutnis mutē starp zobiem un tad jāsāk ieelpa caur muti. Tūlīt pēc ieelpas sākuma jānospiež uz leju baloniņa augšdaļu, izsmidzinot zāļu devu. Vienlaikus jāturpina vienmērīga un dziļa ieelpa, pēc kuras elpa jāaiztur.” Bērni un vecāki cilvēki parasti nespēj pareizi koordinēt izelpu, ieelpu, zāļu izsmidzināšanu un elpas aizturi, kā rezultātā izsmidzinātais aerosols nenonāk plaušās un terapija kļūst neefektīva. Krājtelpa atvieglo un vienkāršo inhalācijas procedūru un to var veikt jebkura vecuma pacients.
 
Krājtelpu ražošanā ir novērojama attīstība. Ja pirmās krājtelpas bija liela izmēra plastmasas tvertnes, tad mūsdienās krājtelpas ir kļuvušas kompaktas, aprīkotas ar ieelpas un izelpas vārstiem un tām pievienojamas arī maskas. Maskas nepieciešamas bērniem līdz 5 gadu vecumam, jo tie nespēj pareizi koordinēt ieelpu caur muti. Pēc 5 gadu vecuma ieteicams krājtelpu lietot tikai ar iemuti, jo caur iemuti inhalācijas ir efektīvākas, kā caur masku.
 
Modernākās krājtelpas tiek izgatavotas no antistatiska materiāla, lai novērstu to elektrizēšanos. Tas ir svarīgi, jo elektrizējusies krājtelpas sieniņa kā magnēts pievelk aerosola daļiņas. Antistatiskās krājtelpas ir retāk jāmazgā un to sieniņas nepievelk aerosola daļiņas.

Kājtelpa - OptiChamber Diamond

Krājtelpas OptiChamber Diamond ir ražotas ASV. Tās ir izgatavotas no antistatiska materiāla un aprīkotas ar vārstiem. Šīs krājtelpas ir piemērotas visiem spiediena inhalatoriem. Aptiekās pieejamas 3 veidu krājtelpas, kuru izvēle jāveic atkarībā no pacienta vecuma:
1) zīdaiņiem līdz 5 mēnešu vecumam paredzētas krājtelpas ar mazo masku - OptiChamber Diamond with small mask.
2) bērniem no 1 līdz 5 gadu vecumam paredzētas krājtelpas ar vidējo masku - OptiChamber Diamond with medium mask.
3) bērniem no 5 gadu vecuma un pieaugušajiem paredzētas krājtelpas ar iemuti - OptiChamber Diamond.
 
Krājtelpas OptiChamber Diamond ir iekļautas kompensējamo medicīnas ierīču sarakstā un to iegāde tiek kompensēta pie sekojošām diagnozēm: astma, cita hroniska obstruktīva plaušu slimība, bronhektāzes un cistiskā fibroze. Pie augstāk minētajām diagnozēm pacientiem krājtelpu iegāde tiek kompensēta 50% apmērā. No 2014.gada 1.janvāra bērniem līdz 18 gadu vecumam krājtelpu iegāde tiek kompensēta 100% apmērā un pacients to var saņemt bez maksas, ja vien tā ir references krājtelpa. 

OptiChamber Diamond tehniskā specifikācija:


OptiChamber Diamond lietošanas instrukcija:


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

Salidzini.lv logotips